חיפוש
  • maayanelilus

ניהול כלכלת הבית – יעוץ מקצועי במרחק נגיעה!

ניהול כלכלת הבית במובנים רבים דומה לניהול של עסק קטן ומחייב שליטה קבועה, סדר וגם כדאי גם הבנה בתחומים כלכליים. לכן, משפחות רבות מתקשות לעצור לרגע, לבחון את ההוצאות מול ההכנסות, לנהל את התקציב המשפחתי בצורה מאוזנת ולוודא שאין חריגות במאזן. לכן, לא כדאי להגיע לשלב של מינוסים רציניים ואוברדראפט אלא לבדוק אפשרות של ייעוץ ייעוץ מקצועי לכלכלת הבית וליווי של מומחה בנושא.

אז מהן האפשרויות העומדות בפניכם לקבל יייעוץ מקצועי לכלכלת הבית?

יועצים לניהול כלכלת משפחה

בשנים האחרונות התפתח, לצד יועצים פיננסיים והשקעות, נישה נוספת של יועצי כלכלת בית ואף הוקם איגוד מקצועי בו ניתן למצוא גם רשימת יועצים. יועצי כלכלת הבית באמת יכולים לעזור למשפחות שמרגישות שהן לא מצליחות לנהל את התקציב בצורה מאוזנת, לשפר את מצבם וללמד אותן להתנהל נכון ולבנות תוכנית ארוכת טווח של חסכון והשקעה נבונה של הכסף. יועץ אישי כולל פגישות ראשוניות במטרה לאסוף נתונים של חשבונות הבית, ללמוד את ההתנהלות המשפחתית וכמובן הכנסות והרגלי חיים. לאחר מכן היועץ מציע ניתוח ופתרונות כלכליים. בדרך כלל מדובר על תהליך של כ-20 שעות שמחולק לפגישת איסוף נתונים, פגישות עבודה על הניתוח ופגישת פתרונות. וקיימים שיטות תשלום שונות הכוללות חבילת ייעוץ או לפי שעת ייעוץ. חשוב כמובן לפני תחילת התהליך לוודא כי אותו יועץ אכן מקצועי ועומד סטנדרטים גבוהים של עבודה. כדאי לוודא שהיועץ בעל ניסיון ואפילו המלצות של משפחות שאיתן עבד ולשמוע חוות דעת אישית עליו.

סדנאות והרצאות לניהול כלכלת הבית בצורה חכמה יותר

בשוק מוצעים עשרות סדנאות והרצאות בהיקפים ועלויות שונות הן מצד גופים פרטיים ומאמנים והן מצד בנקים וגופי השקעות וביטוח. לאחרונה אף התרבו מגוון קורסים אינטרנטיים המאפשרים רכישת חבילת הרצאות וצפייה בזמן שנוח מהבית בשקט. מגוון הנושאים מגוון ועוסק למשל ביציאה מהמינוס, ניהול השקעות, ניהול מאזן תקציבי ועוד. אין ספק כי מדובר באופציה טובה אך עדיין אי להשוותה ליועץ מקצועי לכלכלת הבית המלווה את המשפחה. מטרת ההרצאות היא להעניק כלים ראשוניים ולהגיל את המודעות בניהול משק המשפחה.

גופים ציבוריים או התנדבותיים הקשורים לניהול כלכלת הבית

קיימת גם אפשרות לפנות לגופי ייעוץ המעניקים שירותים בהתנדבות, כאשר שני הגופים העיקריים שאפשר לקבל עזרה הם עמותת "ידיד" וארגון פעמונים. בעמותת ידיד מעניקים קורס בן 7 מפגשים שבועיים קבוצתיים, ובמסגרתו מבהירים למשתתפים מונחים הקשורים בכסף ובניהול תקציב, ואף מנסים לשבור מחסומים של פחד בנושא ותבניות של בזבוז חסר שליטה. לעומת זאת, ארגון פעמונים נוטה יותר לעזור למשפחות בעלות הכנסה קבועה. משפחה שמבקשת עזרה נפגשת בביתה עם מלווה אישי במשך כמה שבועות לפחות, ועוברת איתו תהליך של הטמעת כללי ניהול נכונים במסגרת התקציב הפיננסי הפרטי שלה.

בנקים וגופים פיננסיים

בשנים האחרונות החלו גם הבנקים להציע ללקוחותיהם סדנאות ופגישות בנושאי חיסכון וניהול. בנק לאומי יזם בשנה האחרונה סדרת הרצאות לגמלאים בנושא פיננסים בסניפים שונים בשני מפגשים מקיפים: הראשון, נועד להכרת המשפחה ולאיסוף נתונים כלכליים וכלליים, ובמסגרתו עוברת המשפחה מיפוי פיננסי ראשוני. כדאי מאוד להיעזר בבנקים ולראות בהם שותפים מלאים לתהליך ההבראה וגם לשמוע איזה הטבות ותוכניות חסכון הם מציעים.

בנוסף, תוכלו להעזר במערכת Ecobill כדי לנהל את משק הבית שלכם בצורה הטובה ביותר, במהירות ובנוחות עם כל הבונוסים הנלווים שרק אנחנו מציעים.


רוצים לקחת חלק בקידום התרבות האחראית לניהול משק הבית? הצטרפו לפייסבוק ועקבו אחרי הפרסומים שלנו!


15 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול